IK Hakarpspojkarna Medeldistans 9 majlö 2010-05-08 18:06
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

tartnr   Bricka Rank   Namn                        År  Dst Klubb                              Start 


H80  (4)    2170 m            Startplats 1               

   344    17870        Lindström Ingemar           30   14 Jönköpings OK                   10:58:00 
     1   802005        Isaksson Rune               25   13 Helsingborgs SOK                11:00:00 
     2   259442        Rågstedt Nils               30   13 IS Kullen                       11:02:00 
     3    27707        Andersson Sven              30   14 OK Stigen                       11:04:00 



H75  (8)    2200 m            Startplats 1               

     4    19928        Gustavsson Henry            32   14 Sol Tranås                      10:31:00 
     5    19766        Envall Arne                 32   14 Eksjö SOK                       10:33:00 
     6    17203        Bornetun Torild             35   14 Skillingaryds FK                10:35:00 
     7    19749        Lööf Birger                 32   14 Eksjö SOK                       10:37:00 
     8    25881        Lund Sven-Erik Ingema       34   14 Anderstorps OK                  10:39:00 
     9    25406        Collryd Ragnar              35   14 Bredaryds SOK                   10:41:00 
    10    19701        Bergander Göran             35   14 Eksjö SOK                       10:43:00 
    11   226065        Johansson Tore              34   14 SOK Aneby                       10:45:00 



H70  (11)   2520 m            Startplats 1               

    12    28030        Bråhn Sören                 38   14 Jönköpings OK                   12:16:00 
    13   244996        Arvidsson Rune              40   20 Markbygdens Orienteringsklub    12:18:00 
    14    28058        Eriksson John-Erik          39   14 Jönköpings OK                   12:20:00 
    15    17652        Hultgren Sven-Olof          40   14 OK Bävern                       12:22:00 
    16   409289        Larsson Per                 36   14 Jönköpings OK                   12:24:00 
    17    29811        Birgersson Mats             37   14 Forserums SOK                   12:26:00 
    18   441869        Sunnergren Allan            40   13 Hjärnarps GH OL                 12:28:00 
    19    37647        Ahlander Rune               38   14 Jönköpings OK                   12:30:00 
    20    17657        Karlsson Göran              38   14 OK Bävern                       12:32:00 
    21   409290        Kammenhed Lennart           37   14 Jönköpings OK                   12:34:00 
    22    28110        Björnlinger Lars-Göran      38   14 IK Vista                        12:36:00 



H65  (27)   2520 m            Startplats 1               

   356    36356        Bodin Kurt                  45   20 Gällstadbygdens SOK             10:52:00 
   378    33683        Hedstig Jan-Ove             43   14 Växjö OK                        10:54:00 
    23    27739        Sandahl Roland              44   14 Annebergs GIF                   11:20:00 
    24    28313        Frisk Reine                 43   14 Vaggeryds SOK                   11:22:00 
    25   246750        Borger Åke                  45   14 Ankarsrums OK                   11:24:00 
    26    14207        Westberg Christer           43    6 IFK Göteborg                    11:26:00 
    27   245832        Gunnarsson Rune             41   14 Nässjö OK                       11:28:00 
    28   554310        Forsell Sven-Erik           43   13 Lunds OK                        11:30:00 
    29   353538        Andersson Gunnar            44   14 IK Vista                        11:32:00 
    30    13755        Bengtsson Göran             44   13 Tockarps IK                     11:34:00 
    31    29814        Ahnström Stellan            45   14 Forserums SOK                   11:36:00 
    32    30808        Sjöholm Sven Erik           43   20 Mullsjö SOK                     11:38:00 
    33    19957        Johansson Nils-Birger       45   14 Sol Tranås                      11:40:00 
    34    12464        Johansson D-P Göte          43   20 OK Tranan                       11:42:00 
    35    27734        Blomqvist Nils-Gustav       42   14 Annebergs GIF                   11:44:00 
    36    28301        Ljung Morgan                45   14 Vaggeryds SOK                   11:46:00 
    37    13910        Byström Waste               43   14 OK Virdarna                     11:48:00 
    38    17997        Eriksson Göran              42   14 Gränna-Bygdens OK               11:50:00 
    39    25855        Hedenfeldt Arne             41   14 Anderstorps OK                  11:52:00 
    40   950325        Larsson Stefan G            45   14 OK Njudung                      11:54:00 
    41    41480        Hansson Jan                 45   13 Lunds OK                        11:56:00 
    42    28085        Henriksson Harald           45   14 Lekeryd-Svarttorps SK           11:58:00 
    43    14594        Finbom Lars                 42    6 OK Landehof                     12:00:00 
    44    29815        Olsson Alf                  41   14 Forserums SOK                   12:02:00 
    45   351745        Voudinmäki Toivo            43   20 Mullsjö SOK                     12:04:00 
    46    27696        Gustafsson Bo               43   14 OK Gränsen                      12:06:00 
    47    28268        Claesson Lars-Åke           43   14 Skillingaryds FK                12:08:00 



H60  (11)   2520 m            Startplats 1               

   350    17698        Turesson Bo                 47   14 OK Bävern                       10:56:00 
   349    17685        Holm Gunnar                 50   14 OK Bävern                       10:58:00 
    48    28038        Sörensen Bengt              47   14 Jönköpings OK                   11:00:00 
    49    17119        Karlsson Göran              46   14 SOK Aneby                       11:02:00 
    50    17700        Schagerlind Robin           46   14 OK Bävern                       11:04:00 
    51    17887        Sjöberg Åke                 48   14 IF Hallby SOK                   11:06:00 
    52    26863        Enberg Gunnar               47   14 Målilla OK                      11:08:00 
    53    10300        Sjökvist Lars-Åke           47   14 Värend GN OL                    11:10:00 
    54    17149        Fransson Sven-Olof          49   14 SOK Aneby                       11:12:00 
    55    17680        Adolfsson Stig              50   14 OK Bävern                       11:14:00 
    56    26986        Sjögren Hans                46   14 Alvesta SOK                     11:16:00 



H55  (15)   2860 m            Startplats 1               

   372    27714        Sandström Kennet            54   14 OK Stigen                       10:47:00 
   362    19720        Folkesson Christer          53   14 Eksjö SOK                       10:49:00 
    57   306611        Johansson Sven-Olof         51   14 Vaggeryds SOK                   10:51:00 
    58    14225        Eriksson Kent               51    6 Lerums SOK                      10:53:00 
    59    27731        Arbin Anders Hugo Stef      54   14 Annebergs GIF                   10:55:00 
    60   541106        Nero Kjell                  54   14 Nässjö OK                       10:57:00 
    61   249604        Grehn Lars                  52   20 Mullsjö SOK                     10:59:00 
    62    27959        Elmquist Stefan             53   14 Tenhults SOK                    11:01:00 
    63   205295        Scholz Rainer               52   14 IK Vista                        11:03:00 
    64   919658        Granqvist Kent              52   14 Västerviks OK                   11:05:00 
    65   209507        Lindskog Per                51    4 Gotlands Bro Orienteringsklu    11:07:00 
    66   259526        Andersson Arne              53   14 Bredaryds SOK                   11:09:00 
    67    17868        Larsson Lennart             55   14 Jönköpings OK                   11:11:00 
    68   249612        Karlsson Sören              53   20 Mullsjö SOK                     11:13:00 
    69    28006        Trofast Hans                52   14 Tenhults SOK                    11:15:00 



H50  (10)   3120 m            Startplats 1               

   345    17691        Johansson Evert             59   14 OK Bävern                       10:42:00 
    70    17654        Thuresson Rune              58   14 OK Bävern                       10:44:00 
    71   423460        Wahlgren Lennart            60    8 Rehns BK                        10:46:00 
    72   600831        Sandstedt Håkan             60   14 Eksjö SOK                       10:48:00 
    73   842650        Olejnik Manfred             57   14 SOK Viljan                      10:50:00 
    74    19687        Runesson Lars               58   14 OK Vivill                       10:52:00 
    75   580812        Klintberg Arne              58   14 Eksjö SOK                       10:54:00 
    76   260856        Nero Kent                   59   20 Mullsjö SOK                     10:56:00 
    77    29124        Karlsson Arne               58   15 Tumba-Mälarhöjden OK            10:58:00 
    78   591122        Nilsson Lars-Gunnar         59   14 Eksjö SOK                       11:00:00 



H45  (19)   3700 m            Startplats 1               

   381    26133        Bern Per-Göran              65   14 Målilla OK                      10:44:00 
   354    10329        Sjökvist Gunnar             65   14 Värend GN OL                    10:46:00 
   351    28970        Hesslekrans Bengt           62   14 OK Njudung                      10:48:00 
    79   403472        Simonsson Conny             63   14 Gränna-Bygdens OK               10:50:00 
    80    17695        Blomqvist Jan               61   14 OK Bävern                       10:52:00 
    81   650599        Anderson Urban              65   14 Kexholms SK                     10:54:00 
    82    36157        Johansson Rolf E            63   14 Västerviks OK                   10:56:00 
    83    11241        Axelsson Klaes              63   20 Mullsjö SOK                     10:58:00 
    84    28264        Bornetun Jonas              63   14 Skillingaryds FK                11:00:00 
    85    47158        Löfkvist Clas               63   14 OK Njudung                      11:02:00 
    86    17682        Gustavsson Egon             61   14 OK Bävern                       11:04:00 
    87    26786        Strömbäck Anders            63   14 Ankarsrums OK                   11:06:00 
    88    10011        Hertin Michael              64   14 Västerviks OK                   11:08:00 
    89   646688        Svalbring Anders            64   14 Målilla OK                      11:10:00 
    90   403474        Kjellström Lars             65   14 Gränna-Bygdens OK               11:12:00 
    91    17694        Öhrn Mikael                 65   14 OK Bävern                       11:14:00 
    92    28118        Svensson Håkan              63   14 IK Vista                        11:16:00 
    93    10051        Pettersson Anders           62   14 Västerviks OK                   11:18:00 
    94    28652        Johansson Benny             61   14 OK Reftele                      11:20:00 



H40  (17)   3940 m            Startplats 1               

   388   422491        Trofast Magnus              69   14 Bredaryds SOK                   11:04:00 
   375   245096        Persson Ulf                 66   14 Bottnaryds IF                   11:06:00 
   358   403471        Lundh Tomas                 68   14 Gränna-Bygdens OK               11:08:00 
    95   680118        Friborg Klas                68   14 Jönköpings OK                   11:10:00 
    96   246760        Jansson Pierre              69   14 Ankarsrums OK                   11:12:00 
    97    28639        Johansson Per               66   14 OK Reftele                      11:14:00 
    98   353488        Reiver Stefan               66   14 Bodafors OK                     11:16:00 
    99    25257        Löfström Pontus             66   14 Jönköpings OK                   11:18:00 
   100    29409        Persson Patrik              68   14 Eksjö SOK                       11:20:00 
   102    28057        Eriksson Melker             68   14 Jönköpings OK                   11:22:00 
   103   209715        Perman Anders               68    3 OK Kåre                         11:24:00 
   104   700904        Silversten Mats             70   14 OK Stigen                       11:26:00 
   105    41698        Olivestam Cristian          67   14 Vimmerby OK                     11:28:00 
   106   421585        Ling Anders                 70   14 Jönköpings OK                   11:30:00 
   107    19703        Nordgren Lars               67   14 Eksjö SOK                       11:32:00 
   108   345342        Johansson Mats              67   14 Bredaryds SOK                   11:34:00 
   101   980503        Mikkelsen Mads                      Horsens OK                      11:36:00 



H21  (33)   4960 m            Startplats 1               

   395   820100        Andersson Jakob             91   14 Bredaryds SOK                    9:39:00 
   360   439441        Jansson Lasse               77   14 Eksjö SOK                        9:41:00 
   366    52288        Tomanek Daniel              74   13 FK Göingarna                     9:43:00 
   383   910323        Norberg Johan               91   14 Gamleby OK                       9:45:00 
   380    14354        Bergman Anders              88    6 IK Uven                          9:47:00 
   379   691030        Persson Dennis              69   14 Växjö OK                         9:49:00 
   371   404054        Sandström Eric              86   14 OK Stigen                        9:51:00 
   369    29819        Claesson Peter              84   14 Forserums SOK                    9:53:00 
   385   884421        Johansson Fredrik           88   14 Bredaryds SOK                    9:55:00 
   363   920674        Besta Michel                76   13 FK Göingarna                     9:57:00 
   394   810501        Svantesson Per              81   14 Bredaryds SOK                    9:59:00 
   109   575390        Bergander Andreas           92   14 Eksjö SOK                       10:01:00 
   110    29377        Lennermo Simon              85   14 Nässjö OK                       10:03:00 
   111   711130        Bülow Jonas                 71   14 Jönköpings OK                   10:05:00 
   112   780603        Samuelsson Andreas          78   14 OK Reftele                      10:07:00 
   113   260857        Nero Erik                   90   20 Falköpings AIK OK               10:09:00 
   114   730619        Lindström Torgny            73    1 Ronneby OK                      10:11:00 
   115   710918        Christoferson Simon         90   13 Tormestorps IF                  10:13:00 
   116   202578        Halvardsson Daniel          84   14 Växjö OK                        10:15:00 
   117   353542        Claesson Magnus             71   14 Jönköpings OK                   10:17:00 
   118    17655        Schagerlind Johan           81   14 OK Bävern                       10:19:00 
   119   740002        Lundberg Jonas              74    6 Göteborg/Majorna OK             10:21:00 
   120   512222        Inderst Sebastian           92   14 Eksjö SOK                       10:23:00 
   121    29373        Lennermo Måns               82   14 Nässjö OK                       10:25:00 
   122    28002        Trofast Mikael              78   14 Jönköpings OK                   10:27:00 
   123   341641        Fransson Magnus             77   14 SOK Aneby                       10:29:00 
   124   864892        Bejbom David                86   20 Vänersborgs SK                  10:31:00 
   125    25417        Svensson Håkan              63   14 Bredaryds SOK                   10:33:00 
   126   204471        Christoferson Michael       63   13 Tormestorps IF                  10:35:00 
   127   770310        Lenander Per                77   14 Växjö OK                        10:37:00 
   128   780625        Rosén Fredrik               78   14 Jönköpings OK                   10:39:00 
   129    17676        Schagerlind Martin          81   14 OK Bävern                       10:41:00 
   130   866866        Hördegårdh Johan G          76    6 IFK Göteborg                    10:43:00 



H20  (2)    4150 m            Startplats 1               

   131   417331        Öhrn Robin                  90   14 OK Bävern                       10:00:00 
   132    28397        Sigby Albin                 91   14 IK Vista                        10:02:00 



H18  (11)   3940 m            Startplats 1               

   365   253130        Navratil Boris              92   13 FK Göingarna                    10:34:00 
   382   930010        Andersson Johnny            93   14 Målilla OK                      10:36:00 
   390   921008        Westin Viktor               92   14 Bredaryds SOK                   10:38:00 
   364   887157        Hadac Filip                 93   13 FK Göingarna                    10:40:00 
   352   202575        Fyhr Simon                  92   14 Nässjö OK                       10:42:00 
   133   926613        Anderson Jonathan           92   14 Kexholms SK                     10:44:00 
   134   930812        Björck Oscar                93   14 OK Älme                         10:46:00 
   135   930403        Brönnheden Ola              93   14 Vimmerby OK                     10:48:00 
   136   302664        Magnusson Jörgen            92   14 OK Reftele                      10:50:00 
   137   751337        Lindström Emil              93   14 Sol Tranås                      10:52:00 
   138   306970        Holmquist Karl              92   14 IF Hallby SOK                   10:54:00 



H16  (20)   3700 m            Startplats 1               

   139   217603        Pettersson Henrik           94   14 Västerviks OK                   10:01:00 
   140   940113        Sandstedt Gustav            94   14 Eksjö SOK                       10:03:00 
   141   306978        Eklöf Johannes              95   14 IF Hallby SOK                   10:05:00 
   142   500526        Andersson Henrik            94   14 Bredaryds SOK                   10:07:00 
   143   229458        Ederlöv Gustav              94   14 Gamleby OK                      10:09:00 
   144   409291        Skaar Martin                95   14 Jönköpings OK                   10:11:00 
   145   364849        Lundstedt Richard                20 Mullsjö SOK                     10:13:00 
   146    28974        Sandlund Johan              94   14 OK Njudung                      10:15:00 
   147   950310        Bergander Hampus            95   14 Eksjö SOK                       10:17:00 
   148   950730        Posch Daniel                95   14 Sol Tranås                      10:19:00 
   149   951227        Wahl Jakob                  95   14 IK Vista                        10:21:00 
   150   209139        Holmberg Erik               95   14 Jönköpings OK                   10:23:00 
   151   950108        Anderson Oscar              95   14 Kexholms SK                     10:25:00 
   152   941119        Reiver Karl                 94   14 Bodafors OK                     10:27:00 
   153    29422        Persson Erik                95   14 Eksjö SOK                       10:29:00 
   154   661614        Svalbring Josef             94   14 Målilla OK                      10:31:00 
   155   950623        Finn Eriksson Wilhelm       95    3 Domnarvets GOIF                 10:33:00 
   156   218275        Riis Jakob                  95   14 Gamleby OK                      10:35:00 
   157   209138        Löfström Johan              95   14 Jönköpings OK                   10:37:00 
   158    28613        Axelsson Albin              95   20 Mullsjö SOK                     10:39:00 



H14  (8)    2790 m            Startplats 1               

   159   353161        Ossiansson Filip            96   14 IK Hakarpspojkarna              10:01:00 
   160   970222        Edvardsson Philip           97   14 Eksjö SOK                       10:03:00 
   161   330932        Erickson Adam               96   14 Bodafors OK                     10:05:00 
   162   214329        Sjöö Emil                   96   14 Västerviks OK                   10:07:00 
   163   970014        Gunnarsson David            97   14 IK Hakarpspojkarna              10:09:00 
   164    17118        Ödén Johannes               97   14 SOK Aneby                       10:11:00 
   165   330937        Erickson Anton              96   14 Bodafors OK                     10:13:00 
   166   345382        Johansson Daniel            96   14 Bredaryds SOK                   10:15:00 



H12  (24)   2550 m            Startplats 1               

   387    28360        Trofast Filip               99   14 Bredaryds SOK                   10:24:00 
   353   343088        Sjökvist Lukas              99   14 Värend GN OL                    10:26:00 
   346   204437        Johansson Emil              98   14 OK Bävern                       10:28:00 
   167   229486        Löfström Adam               99   14 Jönköpings OK                   10:30:00 
   168    19651        Klein Albert                98   14 Västerviks OK                   10:32:00 
   169   988150        Lundberg Oliwer             98   14 OK Bävern                       10:34:00 
   170   342670        Löfkvist Eric               98   14 OK Njudung                      10:36:00 
   171   353531        Ossiansson Viktor           99   14 IK Hakarpspojkarna              10:38:00 
   172   217612        Lang Oscar                  98   14 Västerviks OK                   10:40:00 
   173   245855        Lindman Hampus              99   14 Nässjö OK                       10:42:00 
   174    17099        Kjellström Elias            99   14 Gränna-Bygdens OK               10:44:00 
   175   246755        Strömbäck Emil              98   14 Ankarsrums OK                   10:46:00 
   176   209135        Rosjö Eric                  98   14 Jönköpings OK                   10:48:00 
   177   423243        Lindeberg Axel              99   14 Västerviks OK                   10:50:00 
   178   980104        Lundberg Rasmus             98   14 OK Bävern                       10:52:00 
   179    29389        Persson Adam                98   14 Eksjö SOK                       10:54:00 
   180   990123        Gustafsson Andreas          99   14 IK Hakarpspojkarna              10:56:00 
   181   204642        Lind Linus                  99   14 Västerviks OK                   10:58:00 
   182   202577        Lager Albin                 98   14 Nässjö OK                       11:00:00 
   183   436190        Hjellström Gustav           99   14 Gränna-Bygdens OK               11:02:00 
   184   341943        Ahlmén Nils                 98   14 Jönköpings OK                   11:04:00 
   185   214384        Hertin Isak                 99   14 Västerviks OK                   11:06:00 
   186    17687        Gustavsson Ludwig           99   14 OK Bävern                       11:08:00 
   187   306737        Olivestam Anton             99   14 Vimmerby OK                     11:10:00 



H10  (6)    1700 m            Startplats 1               

   374   245057        Ingström Jakob              00   14 Bottnaryds IF                   10:28:00 
   188   344672        Lundberg Linus              01   14 OK Bävern                       10:30:00 
   189   260860        Lundstedt William           00   20 Mullsjö SOK                     10:32:00 
   190   214334        Hertin Joar                 01   14 Västerviks OK                   10:34:00 
   191   209136        Rosjö Filip                 00   14 Jönköpings OK                   10:36:00 
   192   719000        Granstedt Lukas                  14 IK Hakarpspojkarna              10:38:00 



D75  (2)    2170 m            Startplats 1               

   193    17851        Rehn Karin                  27   14 Jönköpings OK                   10:50:00 
   194   247859        Antonsson Bernice           32    7 FK Friskus Varberg              10:52:00 



D70  (5)    2170 m            Startplats 1               

   195   306618        Liljeland Yvonne            39   14 Vaggeryds SOK                   10:30:00 
   196    28059        Eriksson Anna-Cajsa         40   14 Jönköpings OK                   10:32:00 
   197    17996        Eriksson Anita              40   14 Gränna-Bygdens OK               10:34:00 
   198   209080        Granstedt Kerstin           35   13 OK Pan-Kristianstad             10:36:00 
   199   205289        Björnlinger Ann-Britt       40   14 IK Vista                        10:38:00 



D65  (10)   2170 m            Startplats 1               

   200    28051        Slottner Vega               45   14 Jönköpings OK                   10:00:00 
   201    29816        Olsson May-Sofie            45   14 Forserums SOK                   10:02:00 
   202    13913        Gustafsson Solbritt         45   14 OK Virdarna                     10:04:00 
   203   727645        Larsson Margareta           45   14 OK Njudung                      10:06:00 
   204    17139        Karlsson Gull-Britt         42   14 SOK Aneby                       10:08:00 
   205    12468        Johansson Birgitta          45   20 OK Tranan                       10:10:00 
   206    29812        Birgersson Ann-Marie        41   14 Forserums SOK                   10:12:00 
   207    13911        Byström Berit               43   14 OK Virdarna                     10:14:00 
   208   214210        Svensson Gun-Britt          43   14 Västerviks OK                   10:16:00 
   209    30800        Voudinmäki Kaarina          44   20 Mullsjö SOK                     10:18:00 



D60  (6)    2200 m            Startplats 1               

   210    17121        Högemo-Karlsson Annastina   49   14 SOK Aneby                       10:15:00 
   211    28207        Holst Gunilla               47   14 Bottnaryds IF                   10:17:00 
   212    17888        Sjöberg Marianne            50   14 IF Hallby SOK                   10:19:00 
   213    28305        Karlsson Lisbeth            47   14 Vaggeryds SOK                   10:21:00 
   214    17995        Lundh Birgitta              46   14 Gränna-Bygdens OK               10:23:00 
   215    30802        Johansson Kristina          47   20 Mullsjö SOK                     10:25:00 



D55  (4)    2200 m            Startplats 1               

   216   204639        Svanström Eva               54   14 Västerviks OK                   10:01:00 
   217    19930        Argus-Johansson Anna-Kari   54   14 Sol Tranås                      10:03:00 
   218    27732        Arbin Gunvor                52   14 Annebergs GIF                   10:05:00 
   219    17128        Granström Agneta            51   14 SOK Aneby                       10:07:00 



D50  (10)   2520 m            Startplats 1               

   370    27712        Sandström Gunilla           58   14 OK Stigen                       10:26:00 
   355    36217        Bodin Anita                 60   20 Gällstadbygdens SOK             10:28:00 
   220    28395        Sigby Liselott              56   14 IK Vista                        10:30:00 
   221    19933        Lindstam Vivianne           56   14 Sol Tranås                      10:32:00 
   222    19762        Olivestam Agneta            59   14 Vimmerby OK                     10:34:00 
   223    41618        Henriksson Monica           59   14 Eksjö SOK                       10:36:00 
   224   259525        Andersson Maria             58   14 Bredaryds SOK                   10:38:00 
   225    19686        Runesson Lena               59   14 OK Vivill                       10:40:00 
   226    27979        Andersson Ann-Marie         60   14 Tenhults SOK                    10:42:00 
   227   344415        Lööf Ann-Christine          59   14 Eksjö SOK                       10:44:00 



D45  (13)   2520 m            Startplats 1               

   391   218252        Westin Katarina             63   14 Bredaryds SOK                    9:54:00 
   348   204440        Lundberg Pia                63   14 OK Bävern                        9:56:00 
   342    17867        Dolk Anna                   63   14 Jönköpings OK                    9:58:00 
   228    15508        Wadensjö-Leo Åsa            65   14 Bredaryds SOK                   10:00:00 
   229   343998        Johansson Anna              65   14 Jönköpings OK                   10:02:00 
   230   248516        Elmeke Annika               62   14 IF Hallby SOK                   10:04:00 
   231    17827        Öhlin Karin                 65   14 SOK Aneby                       10:06:00 
   232   245899        Lindman Helena              65   14 Nässjö OK                       10:08:00 
   233    16484        Johansson Ingrid            64    7 Laholms IF OK                   10:10:00 
   234   248504        Eklöf Anna                  65   14 IF Hallby SOK                   10:12:00 
   235    16762        Riis Annika                 63   14 Gamleby OK                      10:14:00 
   236    27973        Carlsson Eva                61   14 Jönköpings OK                   10:16:00 
   237   344510        Eriksson Hillevi            64   14 IF Hallby SOK                   10:18:00 



D40  (10)   3120 m            Startplats 1               

   238   342803        Holmberg Maria              68   14 Jönköpings OK                   10:20:00 
   239   430167        Bergander Carina            67   14 Eksjö SOK                       10:22:00 
   240    26888        Svalbring Marie             66   14 Målilla OK                      10:24:00 
   242   680720        Nero Nordmark Anna          68   14 Nässjö OK                       10:28:00 
   243   342443        Ahlmén Marie                67   14 Jönköpings OK                   10:30:00 
   244    19735        Djurstedt Susanna           69   14 Eksjö SOK                       10:32:00 
   245    41582        Gabrielsson Annica          69   14 SOK Viljan                      10:34:00 
   246    27988        Wahlström Ulrika            66   14 Tenhults SOK                    10:36:00 
   247    29293        Karlsson Helena             67   14 Nässjö OK                       10:38:00 
   248   690828        Danielsson Elisabeth        69   14 Vimmerby OK                     10:40:00 



D35  (4)    3120 m            Startplats 1               

   249    11890        Westh Annika                75   20 Tibro OK                        10:10:00 
   250   259114        Juthe Anneli                74   14 Vimmerby OK                     10:12:00 
   251    17862        Rosjö Carin                 71   14 Jönköpings OK                   10:14:00 
   252    19671        Lang Maria                  72   14 Västerviks OK                   10:16:00 



D21  (25)   3940 m            Startplats 1               

   389   259539        Lindström Åsa               90   14 Bredaryds SOK                    9:46:00 
   384    28310        Petersson Mette             75   15 Centrum OK                       9:48:00 
   368   776656        Jansson Elsa                88   20 Främmestads IK                   9:50:00 
   367    52941        Weissova Lucie              89   13 FK Göingarna                     9:52:00 
   359    19708        Bergander Sara              90   14 Eksjö SOK                        9:54:00 
   357   239225        Danielsson Emelie           90   14 Vimmerby OK                      9:56:00 
   341   302401        Estving Johanna             89    6 Lerums SOK                       9:58:00 
   253   354392        Hördegårdh Ida              77    6 IFK Göteborg                    10:00:00 
   254    47156        Ljung Lovisa                89   14 OK Njudung                      10:02:00 
   255   910310        Johanson Moa                91   20 OK Skogsstjärnan                10:04:00 
   256   900309        Klintberg Therese           90   14 Eksjö SOK                       10:06:00 
   257    19685        Runesson Anna               85   14 OK Vivill                       10:08:00 
   258   790111        Lindén Katarina             79   14 Växjö OK                        10:10:00 
   259    28229        Barje Therese               79   14 Jönköpings OK                   10:12:00 
   260   760520        Lundberg Sofia              76    6 Göteborg/Majorna OK             10:14:00 
   261   920406        Arvidsson Anna              92   14 Kalmar OK                       10:16:00 
   262   920328        Josefsson Isabell           92   14 OK Reftele                      10:18:00 
   263    29393        Hugoson Erika               92   14 Nässjö OK                       10:20:00 
   264   303306        Kutkaite Dovile                     OK Medeina                      10:22:00 
   265   770601        Lindström Sarah             77    1 Ronneby OK                      10:24:00 
   266    27278        Nordin Linda                76   20 Ulricehamns OK                  10:26:00 
   267   920815        Gunnarsdotter Ylva          92   14 Tenhults SOK                    10:28:00 
   268   602168        Andersson Kristina          86   14 Jönköpings OK                   10:30:00 
   269   888866        Nero Frida                  82    6 Göteborg/Majorna OK             10:32:00 
   270   430053        Johansson Anna              84   14 Ankarsrums OK                   10:34:00 



D18  (6)    2860 m            Startplats 1               

   361   306735        Jörnling Angelica           93   14 Eksjö SOK                       10:21:00 
   386    28375        Johansson Jennie            93   14 Bredaryds SOK                   10:23:00 
   271   306739        Swärdh Ida                  92   14 Eksjö SOK                       10:25:00 
   272   920609        Leo Amanda                  92   14 Bredaryds SOK                   10:27:00 
   273   921031        Bauer Julia                 92   14 Eksjö SOK                       10:29:00 
   274   931104        Danielsson Frida            93   14 Vimmerby OK                     10:31:00 



D16  (11)   2860 m            Startplats 1               

   373   950925        Elmblad Lisa                95   14 OK Stigen                        9:57:00 
   343   409292        Dolk Elin                   94   14 Jönköpings OK                    9:59:00 
   275   950113        Malmberg Linnea             95    3 Stora Tuna OK                   10:01:00 
   276   247950        Langmoen Minda              95    6 Kungälvs OK                     10:03:00 
   277   263761        Jansson Kind Mi             95   14 Ankarsrums OK                   10:05:00 
   278   940407        Leo Agnes                   94   14 Bredaryds SOK                   10:07:00 
   279   940130        Klintberg Josefine          94   14 Eksjö SOK                       10:09:00 
   280   950523        Wetterström Kajsa           95   13 Tormestorps IF                  10:11:00 
   281   263775        Strömbäck Erika             95   14 Ankarsrums OK                   10:13:00 
   282   950530        Svensson Moa                95   14 Nässjö OK                       10:15:00 
   283    33490        Johansson Lovisa            95   14 Västerviks OK                   10:17:00 



D14  (11)   2650 m            Startplats 1               

   284   353000        Nordberg Ida                96   20 Gällstadbygdens SOK             10:00:00 
   285   970197        Golsäter Linnéa             97   14 Eksjö SOK                       10:02:00 
   286   971110        Granstedt Moa               97   14 IK Hakarpspojkarna              10:04:00 
   287   409702        Andersson Linnéa            96   14 Bredaryds SOK                   10:06:00 
   288   960624        Gunnarsdotter Petra         96   14 Tenhults SOK                    10:08:00 
   289   960920        Olejnik Petra               96   14 SOK Viljan                      10:10:00 
   290   523243        Björnlinger Karin           96   14 IK Vista                        10:12:00 
   291   970703        Gustafsson Gabriella        97   14 IK Hakarpspojkarna              10:14:00 
   292   351102        Svensson Julia              96   14 Bredaryds SOK                   10:16:00 
   293   229509        Johansson Kajsa             97   14 Jönköpings OK                   10:18:00 
   294   204641        Lind Sally                  96   14 Västerviks OK                   10:20:00 



D12  (15)   2550 m            Startplats 1               

   396   355071        Gustavsson Elina                 14 Gamleby OK                       9:54:00 
   392   342674        Karlsson Matilda            99   14 Bredaryds SOK                    9:56:00 
   376                 Edner Moa                   99   14 IK Hakarpspojkarna               9:58:00 
   295   207501        Jakobsson Jenny             99   14 Gamleby OK                      10:00:00 
   296   352997        Nordberg Emma               99   20 Gällstadbygdens SOK             10:02:00 
   297   980715        Envall Ebba                 98   14 IK Hakarpspojkarna              10:04:00 
   298   980213        Björnlinger Sophia          98   14 IK Vista                        10:06:00 
   299   249593        Skalberg Amelia             98   14 Bredaryds SOK                   10:08:00 
   300    10692        Åkesson Emma                98   14 IK Hakarpspojkarna              10:10:00 
   301   980320        Bergander Gabriella         98   14 Eksjö SOK                       10:12:00 
   302    30791        Axelsson Alice              98   20 Mullsjö SOK                     10:14:00 
   303    44910        Svensson Finndahl Alice     99   14 IK Hakarpspojkarna              10:16:00 
   304    19947        Posch Elin                  98   14 Sol Tranås                      10:18:00 
   305   409705        Andersson Elsa              98   14 Bredaryds SOK                   10:20:00 
   306   980820        Granstedt Elin              98   14 IK Hakarpspojkarna              10:22:00 



D10  (8)    1700 m            Startplats 1               

   377    18657        Palm Ella                   00   14 IK Hakarpspojkarna               9:56:00 
   347   225339        Johansson Stina             00   14 OK Bävern                        9:58:00 
   307    27999        Wahlström Julia             00   14 Tenhults SOK                    10:00:00 
   308   225330        Sandberg Alexandra          02   14 OK Bävern                       10:02:00 
   309   900718        Granstedt Sara              00   14 IK Hakarpspojkarna              10:04:00 
   310   214336        Arvidsson Julia             00   14 Vimmerby OK                     10:06:00 
   311   225337        Sandberg Josefine           00   14 OK Bävern                       10:08:00 
   312   680329        Envall Isa                  00   14 IK Hakarpspojkarna              10:10:00 



U2  (8)     1700 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   313   245849        Lindman Ebba                01   14 Nässjö OK                       10:00:00 
   314   422495        Skalberg Linnea             01   14 Bredaryds SOK                   10:00:00 
   315   246024        Bergander Wilma             01   14 Eksjö SOK                       10:00:00 
   316   306749        Edvardsson Ida              02   14 Eksjö SOK                       10:00:00 
   317   344411        Djurstedt Hugo              01   14 Eksjö SOK                       10:00:00 
   318    11815        Åkesson Maja                01   14 IK Hakarpspojkarna              10:00:00 
   319   246194        Rangert Julia               01   14 IK Hakarpspojkarna              10:00:00 
   393   342978        Karlsson Elsa               02   14 Bredaryds SOK                   10:00:00 



U1  (5)     1770 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   320   344454        Djurstedt Agnes             03   14 Eksjö SOK                       10:00:00 
   321   423244        Hertin Eira                 03   14 Västerviks OK                   10:00:00 
   322   423242        Lindeberg Elsa              02   14 Västerviks OK                   10:00:00 
   323    18611        Granstedt Emmy              04   14 IK Hakarpspojkarna              10:00:00 
   324   440884        Mikkelsen Jacob                     Horsens OK                      10:00:00 



INSKOLNING  1770 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   325   343924        Rosjö Ida                   04   14 Jönköpings OK                   10:00:00 
   326   439379        Ling Erik                   03   14 Jönköpings OK                   10:00:00 
   327   439378        Ling Emma                   02   14 Jönköpings OK                   10:00:00 
   328   347157        Johansson Mikaela           04   14 Västerviks OK                   10:00:00 
   329   214320        Lang Johan                  02   14 Västerviks OK                   10:00:00 



Öppen 1  (1 1700 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   330   436058        Ling Ayan                   75   14 Jönköpings OK                   10:00:00 



Öppen 2  (2 2550 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   241   306973        Holmquist Eva               68   14 IF Hallby SOK                   10:00:00 
   331   226269        Ödén Roger                  66   14 SOK Aneby                       10:00:00 



Öppen 4  (1 2790 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   332   248506        Elmeke Wåge                 62   14 IF Hallby SOK                   10:00:00 



Öppen 5  (2 3890 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   333    36311        Kallin Anna                 63   14 SOK Aneby                       10:00:00 
   334   303308        Lazinskas Lukas                     OK Medeina                      10:00:00 



Öppen 7  (1 2860 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   335    19710        N-Djurstedt Stefan          69   14 Eksjö SOK                       10:00:00 



Öppen 8  (2 4960 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   336    17863        Rosjö Krister               65   14 Jönköpings OK                   10:00:00 
   337   423242        Jannsen Bengt               70   14 Västerviks OK                   10:00:00 



D 17-20  (3 2860 m            Startplats 1               

   338   244129        Andersson Linnéa            93   14 IK Vista                        10:41:00 
   339    28121        Svensson Sofie              93   14 IK Vista                        10:43:00 
   340   260858        Nero Klara                  91   20 Mullsjö SOK                     10:45:00