IKHP Långdistansfr 2010-05-07 22:55
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

tartnr   Bricka Rank   Namn                        År  Dst Klubb                              Start 


H80  (6)    2520 m            Startplats 2               

  1080    17870        Lindström Ingemar           30   14 Jönköpings OK                   11:18:00 
   601   259442        Rågstedt Nils               30   13 IS Kullen                       11:22:00 
   602    17884        Håkansson Harald            30   14 OK Gränsen                      11:26:00 
   603    17137        Walfridsson Olof            29   14 SOK Aneby                       11:30:00 
   604   802005        Isaksson Rune               25   13 Helsingborgs SOK                11:34:00 
   605    27707        Andersson Sven              30   14 OK Stigen                       11:38:00 



H75  (6)    3090 m            Startplats 1               

   606   354774        Törnblom Werner             35   14 Växjö OK                        11:20:00 
   607    19928        Gustavsson Henry            32   14 Sol Tranås                      11:24:00 
   608    19749        Lööf Birger                 32   14 Eksjö SOK                       11:28:00 
   609    25406        Collryd Ragnar              35   14 Bredaryds SOK                   11:32:00 
   610   226065        Johansson Tore              34   14 SOK Aneby                       11:36:00 
   611    19766        Envall Arne                 32   14 Eksjö SOK                       11:40:00 



H70  (18)   4070 m            Startplats 1               

  1110    27169        Östergren Lennart           37   14 Växjö OK                        10:50:00 
  1093    10360        Söderqvist Nilsevert        37   14 IFK Sävsjö                      10:54:00 
  1066    33552        Wadensjö Bo                 38   14 FK Finn                         10:58:00 
   612   244996        Arvidsson Rune              40   20 Markbygdens Orienteringsklub    11:02:00 
   613    28030        Bråhn Sören                 38   14 Jönköpings OK                   11:06:00 
   614   441869        Sunnergren Allan            40   13 Hjärnarps GH OL                 11:10:00 
   615   263097        Thour Göran                 40   14 Värend GN OL                    11:14:00 
   616   409289        Larsson Per                 36   14 Jönköpings OK                   11:18:00 
   617    29811        Birgersson Mats             37   14 Forserums SOK                   11:22:00 
   618    27955        Lindén Nils Olov            39   14 Tenhults SOK                    11:26:00 
   619   409290        Kammenhed Lennart           37   14 Jönköpings OK                   11:30:00 
   620    28110        Björnlinger Lars-Göran      38   14 IK Vista                        11:34:00 
   621   205365        Johansson Bernt             38   14 OK Gisle                        11:38:00 
   622    37647        Ahlander Rune               38   14 Jönköpings OK                   11:42:00 
   623    28896        Johansson Börje             37   14 FK Finn                         11:46:00 
   624    17657        Karlsson Göran              38   14 OK Bävern                       11:50:00 
   625    28032        Bjälming Conny              40   14 Jönköpings OK                   11:54:00 
   626    17111        Ramde Karl-Gerhard               14 SOK Aneby                       11:58:00 



H65  (20)   4110 m            Startplats 1               

  1087    17994        Jansson Göran               44   14 Gränna-Bygdens OK               10:52:00 
  1067    26780        Svenson Anders              43   14 Ankarsrums OK                   10:56:00 
   627    27739        Sandahl Roland              44   14 Annebergs GIF                   11:00:00 
   628    41480        Hansson Jan                 45   13 Lunds OK                        11:04:00 
   629    27297        Persson Inge                43   13 FK Boken                        11:08:00 
   630    28313        Frisk Reine                 43   14 Vaggeryds SOK                   11:12:00 
   631    18406        Olsson Bengt                41   20 Markbygdens Orienteringsklub    11:16:00 
   632   351745        Voudinmäki Toivo            43   20 Mullsjö SOK                     11:20:00 
   633    29814        Ahnström Stellan            45   14 Forserums SOK                   11:24:00 
   634    13910        Byström Waste               43   14 OK Virdarna                     11:28:00 
   635    14207        Westberg Christer           43    6 IFK Göteborg                    11:32:00 
   636    27734        Blomqvist Nils-Gustav       42   14 Annebergs GIF                   11:36:00 
   637   245832        Gunnarsson Rune             41   14 Nässjö OK                       11:40:00 
   638   950325        Larsson Stefan G            45   14 OK Njudung                      11:44:00 
   639    28301        Ljung Morgan                45   14 Vaggeryds SOK                   11:48:00 
   640    13755        Bengtsson Göran             44   13 Tockarps IK                     11:52:00 
   641    30808        Sjöholm Sven Erik           43   20 Mullsjö SOK                     11:56:00 
   642    29815        Olsson Alf                  41   14 Forserums SOK                   12:00:00 
   643    14594        Finbom Lars                 42    6 OK Landehof                     12:04:00 
   644   353538        Andersson Gunnar            44   14 IK Vista                        12:08:00 



H60  (17)   4520 m            Startplats 1               

   645    26863        Enberg Gunnar               47   14 Målilla OK                      11:01:00 
   646    17263        Larsson Jonas               47   20 OK Kullingshof                  11:05:00 
   647    17119        Karlsson Göran              46   14 SOK Aneby                       11:09:00 
   648    26986        Sjögren Hans                46   14 Alvesta SOK                     11:13:00 
   649    28038        Sörensen Bengt              47   14 Jönköpings OK                   11:17:00 
   650   520424        Gustafsson Håkan            47   23 Boxholm-Mjölby OL               11:21:00 
   651    37605        Elmersson Bengt             50   14 Värend GN OL                    11:25:00 
   652    26816        Nilsson Roland              46   14 SOK Viljan                      11:29:00 
   653    27743        Dehlin Göran                49   14 Annebergs GIF                   11:33:00 
   654    25576        Alfredsson Leif             47   14 Växjö Allmänna IS               11:37:00 
   655    16659        Olsson Tommy                46    1 OK Dacke                        11:41:00 
   656   262720        Johansson Ingemar           46   14 Växjö OK                        11:45:00 
   657    26753        Gustafsson Johnny           47   14 Gamleby OK                      11:49:00 
   658   421360        Montelius Anders            47   23 Boxholm-Mjölby OL               11:53:00 
   659    17887        Sjöberg Åke                 48   14 IF Hallby SOK                   11:57:00 
   660    10016        Åström Sten                 46   14 Gränna-Bygdens OK               12:01:00 
   661   345185        Pettersson Lars             46   14 Vimmerby OK                     12:05:00 



H55  (16)   5110 m            Startplats 1               

   662   550816        Thörn Roger                 55    1 OK Vilse 87                     11:40:00 
   663    27731        Arbin Anders Hugo Stef      54   14 Annebergs GIF                   11:42:00 
   664    14225        Eriksson Kent               51    6 Lerums SOK                      11:44:00 
   665    17144        Henriksson Bo               51   14 SOK Aneby                       11:46:00 
   666    47151        Svensson Ulf                53   14 OK Njudung                      11:48:00 
   667   249612        Karlsson Sören              53   20 Mullsjö SOK                     11:50:00 
   668    27960        Hermansson Stefan           54   14 Tenhults SOK                    11:52:00 
   669   541106        Nero Kjell                  54   14 Nässjö OK                       11:54:00 
   670   530604        Lenhammar Jan               53   14 OK Gränsen                      11:56:00 
   671   919658        Granqvist Kent              52   14 Västerviks OK                   11:58:00 
   672   209507        Lindskog Per                51    4 Gotlands Bro Orienteringsklu    12:00:00 
   673   259526        Andersson Arne              53   14 Bredaryds SOK                   12:02:00 
   674   306611        Johansson Sven-Olof         51   14 Vaggeryds SOK                   12:04:00 
   675   249604        Grehn Lars                  52   20 Mullsjö SOK                     12:06:00 
   676    28006        Trofast Hans                52   14 Tenhults SOK                    12:08:00 
   677    29394        Josefsson Bo-Gunnar         53   14 Nässjö OK                       12:10:00 



H50  (15)   5370 m            Startplats 1               

   678    19687        Runesson Lars               58   14 OK Vivill                       11:00:00 
   679   592439        Carlsson Bertil             59   14 Jönköpings OK                   11:02:00 
   680    16848        Eklund Lars                 56   14 Växjö OK                        11:04:00 
   681   591122        Nilsson Lars-Gunnar         59   14 Eksjö SOK                       11:06:00 
   682    17892        Håkansson Håkan             59   14 OK Gränsen                      11:08:00 
   683   423460        Wahlgren Lennart            60    8 Rehns BK                        11:10:00 
   684   601979        Kollberg Stefan             60   14 Eksjö SOK                       11:12:00 
   685   842650        Olejnik Manfred             57   14 SOK Viljan                      11:14:00 
   686   264175        Svensson Dag                58    7 Hylte OK                        11:16:00 
   687   260856        Nero Kent                   59   20 Mullsjö SOK                     11:18:00 
   688   600831        Sandstedt Håkan             60   14 Eksjö SOK                       11:20:00 
   689    10119        Tjernlund Tore              58    1 OK Vilse 87                     11:22:00 
   690   561209        Schulz Peter                56   13 Helsingborgs SOK                11:24:00 
   691   600419        Karlsson Gunnar             60   14 Målilla OK                      11:26:00 
   692   580812        Klintberg Arne              58   14 Eksjö SOK                       11:28:00 



H45  (23)   5900 m            Startplats 1               

  1099   620700        Lund Stefan                 62   20 OK Orinto                       10:53:00 
  1070    29448        Claesson Anders             64   14 Burseryds IF                    10:57:00 
   693   960202        Andersson Håkan             65   14 Vimmerby OK                     11:01:00 
   694   364901        Persson Göran               62   14 Värend GN OL                    11:05:00 
   695    28118        Svensson Håkan              63   14 IK Vista                        11:09:00 
   696   403474        Kjellström Lars             65   14 Gränna-Bygdens OK               11:13:00 
   697    10011        Hertin Michael              64   14 Västerviks OK                   11:17:00 
   698   651007        Ljungqvist Mats             65   14 Kexholms SK                     11:21:00 
   699   262721        Håkansson Glen              63   14 Växjö OK                        11:25:00 
   700    36345        Herberthson Magnus          63   23 Linköpings OK                   11:29:00 
   701    10318        Andersson Jonas             65   14 Värend GN OL                    11:33:00 
   702    17682        Gustavsson Egon             61   14 OK Bävern                       11:37:00 
   703   646688        Svalbring Anders            64   14 Målilla OK                      11:41:00 
   704   402685        Edgren Peter                63   14 Hultsfreds OK                   11:45:00 
   705    17863        Rosjö Krister               65   14 Jönköpings OK                   11:49:00 
   706    25475        Hansson Mikael              62   14 Bredaryds SOK                   11:53:00 
   707    26786        Strömbäck Anders            63   14 Ankarsrums OK                   11:57:00 
   708    10332        Lundgren Sven               65   14 Värend GN OL                    12:01:00 
   709    28126        Siverth Roger               65   14 IK Vista                        12:05:00 
   710   403472        Simonsson Conny             63   14 Gränna-Bygdens OK               12:09:00 
   711    36157        Johansson Rolf E            63   14 Västerviks OK                   12:13:00 
   712   650599        Anderson Urban              65   14 Kexholms SK                     12:17:00 
   713    15964        Porle Magnus                64   14 Växjö OK                        12:21:00 



H40  (25)   6550 m            Startplats 1               

  1117   422491        Trofast Magnus              69   14 Bredaryds SOK                   11:27:00 
  1088    17992        Andersson Arne              66   14 Gränna-Bygdens OK               11:29:00 
   714   229392        Olausson Jonas              69   14 Målilla OK                      11:31:00 
   715   421585        Ling Anders                 70   14 Jönköpings OK                   11:33:00 
   716    17231        Fransson Per                66   14 OK Njudung                      11:35:00 
   717   671026        Karlsson Tomas              67   14 Kexholms SK                     11:37:00 
   718   353488        Reiver Stefan               66   14 Bodafors OK                     11:39:00 
   719   246760        Jansson Pierre              69   14 Ankarsrums OK                   11:41:00 
   720    28368        Aronsson Peter              68   14 Bredaryds SOK                   11:43:00 
   721   690220        Danielsson Rickard          69   14 Vimmerby OK                     11:45:00 
   722    28639        Johansson Per               66   14 OK Reftele                      11:47:00 
   723   680118        Friborg Klas                68   14 Jönköpings OK                   11:49:00 
   724   209715        Perman Anders               68    3 OK Kåre                         11:51:00 
   725    29549        Eriksson Anders             69   14 Kexholms SK                     11:53:00 
   726   980503        Mikkelsen Mads                      Horsens OK                      11:55:00 
   727   205283        Björnlinger Per             66   14 IK Vista                        11:57:00 
   728    15967        Månsson Magnus              67   14 Växjö OK                        11:59:00 
   729    26875        Billing Johan               68   14 Målilla OK                      12:01:00 
   730    28057        Eriksson Melker             68   14 Jönköpings OK                   12:03:00 
   731    17246        Pettersson Anders           70   14 OK Njudung                      12:05:00 
   732   691121        Karlsson Björn              69   14 Kexholms SK                     12:07:00 
   733    19703        Nordgren Lars               67   14 Eksjö SOK                       12:09:00 
   734    27711        Lilja Christer              67   14 OK Stigen                       12:11:00 
   735   345342        Johansson Mats              67   14 Bredaryds SOK                   12:13:00 
   736    41698        Olivestam Cristian          67   14 Vimmerby OK                     12:15:00 



H35  (5)    7130 m            Startplats 1               

  1097    52288        Tomanek Daniel              74   13 FK Göingarna                    10:56:00 
   737   420089        Svensson Fredrik            71   14 Jönköpings OK                   11:00:00 
   738    18649        Holmqvist Tobias            75    6 IFK Göteborg                    11:04:00 
   739   353542        Claesson Magnus             71   14 Jönköpings OK                   11:08:00 
   740   262360        Eriksson Christian          71   23 Linköpings OK                   11:12:00 



H21 LÅNG  ( 10880 m           Startplats 1               

  1121   820100        Andersson Jakob             91   14 Bredaryds SOK                   10:41:00 
  1114   910323        Norberg Johan               91   14 Gamleby OK                      10:45:00 
  1105   224996        Tambasov Yury               89    6 Sävedalens AIK                  10:49:00 
  1094   920674        Besta Michel                76   13 FK Göingarna                    10:53:00 
  1104   890216        Millegård Marcus            85    6 Sävedalens AIK                  10:57:00 
   741   780625        Rosén Fredrik               78   14 Jönköpings OK                   11:01:00 
   742    19923        Jakobsson Niklas            84   14 Sol Tranås                      11:05:00 
   743    25417        Svensson Håkan              63   14 Bredaryds SOK                   11:09:00 
   744   740002        Lundberg Jonas              74    6 Göteborg/Majorna OK             11:13:00 
   745   864892        Bejbom David                86   20 Vänersborgs SK                  11:17:00 
   746   260857        Nero Erik                   90   20 Falköpings AIK OK               11:21:00 
   747   900630        Sjöholm Richard             90   13 OK Pan-Kristianstad             11:25:00 
   748   770310        Lenander Per                77   14 Växjö OK                        11:29:00 



H21  (7)    8000 m            Startplats 1               

   749    29373        Lennermo Måns               82   14 Nässjö OK                       11:10:00 
   750    28002        Trofast Mikael              78   14 Jönköpings OK                   11:14:00 
   751   910305        Schurmann Rasmus            91    7 Hylte OK                        11:18:00 
   752    29377        Lennermo Simon              85   14 Nässjö OK                       11:22:00 
   753   202578        Halvardsson Daniel          84   14 Växjö OK                        11:26:00 
   754   341641        Fransson Magnus             77   14 SOK Aneby                       11:30:00 
   755    17655        Schagerlind Johan           81   14 OK Bävern                       11:34:00 



H20  (2)    7010 m            Startplats 1               

   756    28397        Sigby Albin                 91   14 IK Vista                        11:00:00 
   757    25943        Philipsson Johan            90   14 Markaryds FK                    11:04:00 



H18  (14)   6640 m            Startplats 1               

   361    26890        Billing Hampus              93   14 Målilla OK                      10:53:00 
   362   253130        Navratil Boris              92   13 FK Göingarna                    10:55:00 
   363   930010        Andersson Johnny            93   14 Målilla OK                      10:57:00 
   364   887157        Hadac Filip                 93   13 FK Göingarna                    10:59:00 
   351   228211        Philipsson Anton            93   14 Markaryds FK                    11:01:00 
   352   751337        Lindström Emil              93   14 Sol Tranås                      11:03:00 
   353   930403        Brönnheden Ola              93   14 Vimmerby OK                     11:05:00 
   354   575390        Bergander Andreas           92   14 Eksjö SOK                       11:07:00 
   355   930812        Björck Oscar                93   14 OK Älme                         11:09:00 
   356   306970        Holmquist Karl              92   14 IF Hallby SOK                   11:11:00 
   357   302664        Magnusson Jörgen            92   14 OK Reftele                      11:13:00 
   358   926613        Anderson Jonathan           92   14 Kexholms SK                     11:15:00 
   359   512222        Inderst Sebastian           92   14 Eksjö SOK                       11:17:00 
   360   521250        Wahl Linus                  93   14 IK Vista                        11:19:00 



H16  (30)   5440 m            Startplats 1               

   329   208845        Patriksson Robin            94   14 Bodafors OK                     10:56:00 
   330    29554        Henckel Erik                94   14 Kexholms SK                     10:58:00 
   301   209139        Holmberg Erik               95   14 Jönköpings OK                   11:00:00 
   302   951211        Emanuelsson Robin           95   14 Målilla OK                      11:02:00 
   303   950623        Finn Eriksson Wilhelm       95    3 Domnarvets GOIF                 11:04:00 
   304    29422        Persson Erik                95   14 Eksjö SOK                       11:06:00 
   305   218275        Riis Jakob                  95   14 Gamleby OK                      11:08:00 
   306    28974        Sandlund Johan              94   14 OK Njudung                      11:10:00 
   307   940103        Ljungqvist Ludwig           94   14 Kexholms SK                     11:12:00 
   308   940817        Gustavsson Oscar            94   14 OK Bävern                       11:14:00 
   309   950920        Lundqvist Oskar             95   14 Nybro OK                        11:16:00 
   310   209138        Löfström Johan              95   14 Jönköpings OK                   11:18:00 
   311   661614        Svalbring Josef             94   14 Målilla OK                      11:20:00 
   312   228218        Persson Anton               94   14 Markaryds FK                    11:22:00 
   313   217603        Pettersson Henrik           94   14 Västerviks OK                   11:24:00 
   314   950310        Bergander Hampus            95   14 Eksjö SOK                       11:26:00 
   315   951227        Wahl Jakob                  95   14 IK Vista                        11:28:00 
   316   951028        Håkansson Daniel            95   14 Växjö OK                        11:30:00 
   317   500526        Andersson Henrik            94   14 Bredaryds SOK                   11:32:00 
   318   950730        Posch Daniel                95   14 Sol Tranås                      11:34:00 
   319   941119        Reiver Karl                 94   14 Bodafors OK                     11:36:00 
   320   409291        Skaar Martin                95   14 Jönköpings OK                   11:38:00 
   321   940000        Karlsson Erik               94   14 Målilla OK                      11:40:00 
   322   306978        Eklöf Johannes              95   14 IF Hallby SOK                   11:42:00 
   323   940113        Sandstedt Gustav            94   14 Eksjö SOK                       11:44:00 
   324   229458        Ederlöv Gustav              94   14 Gamleby OK                      11:46:00 
   325   341803        Pettersson Oskar            94   14 OK Njudung                      11:48:00 
   326   950108        Anderson Oscar              95   14 Kexholms SK                     11:50:00 
   327   950420        Schulz Axel                 95   13 Helsingborgs SOK                11:52:00 
   328   951205        Svensson Joakim             95   14 OK Älme                         11:54:00 



H14  (26)   3930 m            Startplats 2               

   275   351550        Porle Jonatan               97   14 Växjö OK                        10:52:00 
   276   261552        Maxson Josef                96   14 OK Bävern                       10:56:00 
   251   202553        Evertsson Albin             96   14 Växjö OK                        11:00:00 
   252   970925        Lind Oskar                  97   14 SOK Viljan                      11:04:00 
   253   214329        Sjöö Emil                   96   14 Västerviks OK                   11:08:00 
   254   430168        Rydgård Axel                97   14 Eksjö SOK                       11:12:00 
   255   961313        Eklund Henrik               96   14 Växjö OK                        11:16:00 
   256   228208        Philipsson Oscar            97   14 Markaryds FK                    11:20:00 
   257   970014        Gunnarsson David            97   14 IK Hakarpspojkarna              11:24:00 
   258   970502        J-Sundblad Lucas            97   14 Eksjö SOK                       11:28:00 
   259   352428        Nord Arvid                  97   14 Sol Tranås                      11:32:00 
   260   960206        Schurmann Albin             96    7 Hylte OK                        11:36:00 
   261   330937        Erickson Anton              96   14 Bodafors OK                     11:40:00 
   262   439452        Engström Daniel             96   14 Eksjö SOK                       11:44:00 
   263   961810        Eklund Johan                96   14 Växjö OK                        11:48:00 
   264   970803        Andersson Edvin             97   14 Värend GN OL                    11:52:00 
   265    46789        Petersson Andreas           96   14 Burseryds IF                    11:56:00 
   266   246082        Wärnsberg Nils              97   14 Eksjö SOK                       12:00:00 
   267   433686        Karlsson Martin             96   14 Växjö OK                        12:04:00 
   268   345382        Johansson Daniel            96   14 Bredaryds SOK                   12:08:00 
   269   353161        Ossiansson Filip            96   14 IK Hakarpspojkarna              12:12:00 
   270   960511        Kollberg August             96   14 Eksjö SOK                       12:16:00 
   271   960912        Hedemo Olle                 96   14 Sol Tranås                      12:20:00 
   272   248289        Billing Herman              96   14 Målilla OK                      12:24:00 
   273   330932        Erickson Adam               96   14 Bodafors OK                     12:28:00 
   274   970222        Edvardsson Philip           97   14 Eksjö SOK                       12:32:00 



H12  (30)   2600 m            Startplats 2               

   224   419690        Östergren Viktor            98   14 Växjö OK                        10:34:00 
   225    29410        Jönsson Martin              98   14 Nässjö OK                       10:38:00 
   226   409711        Johansson Carl              99   14 Bredaryds SOK                   10:42:00 
   227   202567        Franzen Eddie               98   14 Nässjö OK                       10:46:00 
   228    28360        Trofast Filip               99   14 Bredaryds SOK                   10:50:00 
   229   245867        Brännström Isak             98   14 Nässjö OK                       10:54:00 
   230   247869        Persson Carl                98   14 Burseryds IF                    10:58:00 
   201   204642        Lind Linus                  99   14 Västerviks OK                   11:02:00 
   202   351069        Lundgren Lukas              98   14 Värend GN OL                    11:06:00 
   203   229486        Löfström Adam               99   14 Jönköpings OK                   11:10:00 
   204   203950        Månsson Albin               99   14 Växjö OK                        11:14:00 
   205   988150        Lundberg Oliwer             98   14 OK Bävern                       11:18:00 
   206   217612        Lang Oscar                  98   14 Västerviks OK                   11:22:00 
   207   202577        Lager Albin                 98   14 Nässjö OK                       11:26:00 
   208   990123        Gustafsson Andreas          99   14 IK Hakarpspojkarna              11:30:00 
   209   352415        Törnqvist Victor            98   14 Sol Tranås                      11:34:00 
   210    19651        Klein Albert                98   14 Västerviks OK                   11:38:00 
   211   422496        Johansson David             99   14 Bredaryds SOK                   11:42:00 
   212   362600        Alsiö Albin                 99   20 Falköpings AIK OK               11:46:00 
   213    29389        Persson Adam                98   14 Eksjö SOK                       11:50:00 
   214    17687        Gustavsson Ludwig           99   14 OK Bävern                       11:54:00 
   215   423243        Lindeberg Axel              99   14 Västerviks OK                   11:58:00 
   216    17099        Kjellström Elias            99   14 Gränna-Bygdens OK               12:02:00 
   217   353531        Ossiansson Viktor           99   14 IK Hakarpspojkarna              12:06:00 
   218    19954        Hedemo Pelle                98   14 Sol Tranås                      12:10:00 
   219   214384        Hertin Isak                 99   14 Västerviks OK                   12:14:00 
   220   246755        Strömbäck Emil              98   14 Ankarsrums OK                   12:18:00 
   221   209135        Rosjö Eric                  98   14 Jönköpings OK                   12:22:00 
   222   306737        Olivestam Anton             99   14 Vimmerby OK                     12:26:00 
   223   980104        Lundberg Rasmus             98   14 OK Bävern                       12:30:00 



H10  (10)   2330 m            Startplats 2               

   843   214334        Hertin Joar                 01   14 Västerviks OK                   11:02:00 
   844    12559        Nero David                  01   14 Nässjö OK                       11:06:00 
   845   229240        Runefors Gustav             00   14 Växjö OK                        11:10:00 
   846   349841        Eliasson Albin              02   14 Tenhults SOK                    11:14:00 
   847   343868        Nilsson Vincent             00   14 IK Vista                        11:18:00 
   848   209136        Rosjö Filip                 00   14 Jönköpings OK                   11:22:00 
   849   501221        Åsell Felix                 00   14 OK Gränsen                      11:26:00 
   850   719000        Granstedt Lukas             00   14 IK Hakarpspojkarna              11:30:00 
   851   344672        Lundberg Linus              01   14 OK Bävern                       11:34:00 
   852   343810        Önsten Arvid                00   14 IK Vista                        11:38:00 



D75  (3)    2420 m            Startplats 2               

   853   247859        Antonsson Bernice           32    7 FK Friskus Varberg              11:21:00 
   854    17851        Rehn Karin                  27   14 Jönköpings OK                   11:25:00 
   855    17697        Svensson Astrid             34   14 OK Bävern                       11:29:00 



D70  (3)    2520 m            Startplats 2               

   856   205289        Björnlinger Ann-Britt       40   14 IK Vista                        11:01:00 
   857    28252        Örnros Annette              38   14 Hultsfreds OK                   11:05:00 
   858   209080        Granstedt Kerstin           35   13 OK Pan-Kristianstad             11:09:00 



D65  (12)   3150 m            Startplats 1               

   859    28051        Slottner Vega               45   14 Jönköpings OK                   11:03:00 
   860    30800        Voudinmäki Kaarina          44   20 Mullsjö SOK                     11:07:00 
   861    29812        Birgersson Ann-Marie        41   14 Forserums SOK                   11:11:00 
   862    14595        Parkner Birgitta            43    6 OK Landehof                     11:15:00 
   863    13913        Gustafsson Solbritt         45   14 OK Virdarna                     11:19:00 
   864   214210        Svensson Gun-Britt          43   14 Västerviks OK                   11:23:00 
   865    25599        Rangert Britt               43   20 IK Ymer                         11:27:00 
   866    29382        Gunnarsson Kerstin          44   14 Nässjö OK                       11:31:00 
   867    29816        Olsson May-Sofie            45   14 Forserums SOK                   11:35:00 
   868   426277        Nilsson Ulla                42   14 SOK Viljan                      11:39:00 
   869    13911        Byström Berit               43   14 OK Virdarna                     11:43:00 
   870   727645        Larsson Margareta           45   14 OK Njudung                      11:47:00 



D60  (5)    3410 m            Startplats 1               

  1068    26777        Svenson Margareta           49   14 Ankarsrums OK                   10:58:00 
   871    28305        Karlsson Lisbeth            47   14 Vaggeryds SOK                   11:02:00 
   872    17121        Högemo-Karlsson Annastina   49   14 SOK Aneby                       11:06:00 
   873    28049        Bråhn Monica                47   14 Jönköpings OK                   11:10:00 
   874    17888        Sjöberg Marianne            50   14 IF Hallby SOK                   11:14:00 



D55  (5)    3520 m            Startplats 1               

   875    17128        Granström Agneta            51   14 SOK Aneby                       11:01:00 
   876   204639        Svanström Eva               54   14 Västerviks OK                   11:05:00 
   877    27732        Arbin Gunvor                52   14 Annebergs GIF                   11:09:00 
   878    21069        Johansson Kristin           52    1 OK Dacke                        11:13:00 
   879    19930        Argus-Johansson Anna-Kari   54   14 Sol Tranås                      11:17:00 



D50  (8)    3640 m            Startplats 1               

   880    19762        Olivestam Agneta            59   14 Vimmerby OK                     11:00:00 
   881    28395        Sigby Liselott              56   14 IK Vista                        11:04:00 
   882    19686        Runesson Lena               59   14 OK Vivill                       11:08:00 
   883    41618        Henriksson Monica           59   14 Eksjö SOK                       11:12:00 
   884   259525        Andersson Maria             58   14 Bredaryds SOK                   11:16:00 
   885    15535        Hermansson-Ström Maria      60   14 OK Stigen                       11:20:00 
   886    27979        Andersson Ann-Marie         60   14 Tenhults SOK                    11:24:00 
   887   344415        Lööf Ann-Christine          59   14 Eksjö SOK                       11:28:00 



D45  (19)   3850 m            Startplats 1               

  1078    17867        Dolk Anna                   63   14 Jönköpings OK                   10:54:00 
  1071   344510        Eriksson Hillevi            64   14 IF Hallby SOK                   10:58:00 
   888    27985        Liew Anita                  61   14 Tenhults SOK                    11:02:00 
   889   245899        Lindman Helena              65   14 Nässjö OK                       11:06:00 
   890    16762        Riis Annika                 63   14 Gamleby OK                      11:10:00 
   891   343998        Johansson Anna              65   14 Jönköpings OK                   11:14:00 
   892   343860        Brenander Ann               61   14 SOK Viljan                      11:18:00 
   893    29445        Petersson Annika            62   14 Burseryds IF                    11:22:00 
   894    30807        Käck-Fritzell Pia           64   20 Mullsjö SOK                     11:26:00 
   895   343898        Schurmann Lotta             62    7 Hylte OK                        11:30:00 
   896    29338        Haas Sonja                  65   14 Nybro OK                        11:34:00 
   897    17232        Sterner Christina           63   14 OK Njudung                      11:38:00 
   898    15508        Wadensjö-Leo Åsa            65   14 Bredaryds SOK                   11:42:00 
   899    27973        Carlsson Eva                61   14 Jönköpings OK                   11:46:00 
   900    41697        Henriksson Maritha          63   14 Eksjö SOK                       11:50:00 
   901    16484        Johansson Ingrid            64    7 Laholms IF OK                   11:54:00 
   902   640212        Svensson Gunnel             64   20 OK Tranan                       11:58:00 
   903    28119        Svensson Heléne             64   14 IK Vista                        12:02:00 
   904    25942        Philipsson Marita           63   14 Markaryds FK                    12:06:00 



D40  (15)   3940 m            Startplats 1               

  1107   670701        Regnell Lena                67   14 Växjö OK                        10:48:00 
  1101   404056        Holmqvist Johansson Camil   69   14 OK Stigen                       10:52:00 
  1065    41436        Molin Bodil                 67   23 Boxholm-Mjölby OL               10:56:00 
   905   430167        Bergander Carina            67   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
   906   342803        Holmberg Maria              68   14 Jönköpings OK                   11:04:00 
   907    41582        Gabrielsson Annica          69   14 SOK Viljan                      11:08:00 
   908    15942        Karlsson Gunilla            68   14 Växjö OK                        11:12:00 
   909   244823        Ivarsson Annika             70   23 Linköpings OK                   11:16:00 
   910    10333        Mattsson Anna               70   14 Värend GN OL                    11:20:00 
   911   423277        J-Sundblad Lotta            69   14 Eksjö SOK                       11:24:00 
   912   342443        Ahlmén Marie                67   14 Jönköpings OK                   11:28:00 
   913   306973        Holmquist Eva               68   14 IF Hallby SOK                   11:32:00 
   914    29293        Karlsson Helena             67   14 Nässjö OK                       11:36:00 
   915   690828        Danielsson Elisabeth        69   14 Vimmerby OK                     11:40:00 
   916   244721        Carlsson Madeleine          66   14 Värend GN OL                    11:44:00 



D35  (3)    4480 m            Startplats 1               

   917   259114        Juthe Anneli                74   14 Vimmerby OK                     11:02:00 
   918   260855        Wiberg Jeanette             72   20 Mullsjö SOK                     11:06:00 
   919    19671        Lang Maria                  72   14 Västerviks OK                   11:10:00 



D21 LÅNG  ( 6730 m            Startplats 1               

  1118   259539        Lindström Åsa               90   14 Bredaryds SOK                   11:05:00 
  1115    28310        Petersson Mette             75   15 Centrum OK                      11:08:00 
  1100   776656        Jansson Elsa                88   20 Främmestads IK                  11:11:00 
  1098    52941        Weissova Lucie              89   13 FK Göingarna                    11:14:00 
  1091    19708        Bergander Sara              90   14 Eksjö SOK                       11:17:00 
   920   770601        Lindström Sarah             77    1 Ronneby OK                      11:20:00 
   921   790111        Lindén Katarina             79   14 Växjö OK                        11:23:00 
   922   900309        Klintberg Therese           90   14 Eksjö SOK                       11:26:00 
   923   602168        Andersson Kristina          86   14 Jönköpings OK                   11:29:00 
   924    29457        Petersson Martina           88   14 Burseryds IF                    11:32:00 
   925   888866        Nero Frida                  82    6 Göteborg/Majorna OK             11:35:00 
   926   243765        Sterner Stina               82   23 Linköpings OK                   11:38:00 
   927   821208        Larsson Elisabet            82   14 Sol Tranås                      11:41:00 
   928    47156        Ljung Lovisa                89   14 OK Njudung                      11:44:00 
   929    28229        Barje Therese               79   14 Jönköpings OK                   11:47:00 
   930   430053        Johansson Anna              84   14 Ankarsrums OK                   11:50:00 
   931   760520        Lundberg Sofia              76    6 Göteborg/Majorna OK             11:53:00 



D21  (3)    5210 m            Startplats 1               

  1085   239225        Danielsson Emelie           90   14 Vimmerby OK                     10:59:00 
   932    27702        Håkansson Karin             91   14 OK Gränsen                      11:03:00 
   933   303306        Kutkaite Dovile                     OK Medeina                      11:07:00 



D18  (19)   4560 m            Startplats 1               

   167   931200        Adolfsson Eva               93   14 Vimmerby OK                     10:49:00 
   168   306735        Jörnling Angelica           93   14 Eksjö SOK                       10:53:00 
   169   229215        Östergren Linnea            93   14 Växjö OK                        10:57:00 
   151   920613        Andersson Stefanie          92   14 Vimmerby OK                     11:01:00 
   152   921110        Edgren Beatrice             92   14 Hultsfreds OK                   11:05:00 
   153   306739        Swärdh Ida                  92   14 Eksjö SOK                       11:09:00 
   154   970312        Tjernlund Josefin           92    1 OK Vilse 87                     11:13:00 
   155   930129        Svensson Elin               93   14 Nässjö OK                       11:17:00 
   156   930723        Svensson Sofie              93   14 Vimmerby OK                     11:21:00 
   157   241575        Brenander Sofia             93   14 SOK Viljan                      11:25:00 
   158   920609        Leo Amanda                  92   14 Bredaryds SOK                   11:29:00 
   159   920815        Gunnarsdotter Ylva          92   14 Tenhults SOK                    11:33:00 
   160   920910        Rosén Emma                  92   14 OK Njudung                      11:37:00 
   161    28121        Svensson Sofie              93   14 IK Vista                        11:41:00 
   162   931104        Danielsson Frida            93   14 Vimmerby OK                     11:45:00 
   163   920328        Josefsson Isabell           92   14 OK Reftele                      11:49:00 
   164   921031        Bauer Julia                 92   14 Eksjö SOK                       11:53:00 
   165   909424        Tjernlund Ellinor           92    1 OK Vilse 87                     11:57:00 
   166    29393        Hugoson Erika               92   14 Nässjö OK                       12:01:00 



D16  (23)   4200 m            Startplats 1               

   122   940526        Regnell Joséphine           94   14 Växjö OK                        10:52:00 
   123   409292        Dolk Elin                   94   14 Jönköpings OK                   10:56:00 
   101   950113        Malmberg Linnea             95    3 Stora Tuna OK                   11:00:00 
   102   355967        Lilja Malin                 95   14 OK Stigen                       11:04:00 
   103   940324        Andersson Emilia            94   14 Vimmerby OK                     11:08:00 
   104   341875        Olofsson Moa                94   14 Värend GN OL                    11:12:00 
   105   940130        Klintberg Josefine          94   14 Eksjö SOK                       11:16:00 
   106   940718        Håkansson Irma              94   14 OK Gränsen                      11:20:00 
   107   260864        Nero Stina                  95   20 Mullsjö SOK                     11:24:00 
   108   249521        Hansson Amanda              94   14 Bredaryds SOK                   11:28:00 
   109   950523        Wetterström Kajsa           95   13 Tormestorps IF                  11:32:00 
   110   263761        Jansson Kind Mi             95   14 Ankarsrums OK                   11:36:00 
   111   950530        Svensson Moa                95   14 Nässjö OK                       11:40:00 
   112   950925        Elmblad Lisa                95   14 OK Stigen                       11:44:00 
   113   402683        Östenberg Hanna             95   14 Hultsfreds OK                   11:48:00 
   114    24767        Almqvist-Haas Freya         94   14 Nybro OK                        11:52:00 
   115   940412        Kollberg Olivia             94   14 Eksjö SOK                       11:56:00 
   116   350758        Gunnarsson Hanna            95   14 IK Hakarpspojkarna              12:00:00 
   117   247950        Langmoen Minda              95    6 Kungälvs OK                     12:04:00 
   118   940704        Leo Agnes                   94   14 Bredaryds SOK                   12:08:00 
   119   354740        Regnell Louise              94   14 Växjö OK                        12:12:00 
   120   263775        Strömbäck Erika             95   14 Ankarsrums OK                   12:16:00 
   121    33490        Johansson Lovisa            95   14 Västerviks OK                   12:20:00 



D14  (23)   3470 m            Startplats 2               

    73   226130        Patriksson Lina             97   14 Bodafors OK                     10:57:00 
    51   523243        Björnlinger Karin           96   14 IK Vista                        11:01:00 
    52   960624        Gunnarsdotter Petra         96   14 Tenhults SOK                    11:05:00 
    53    26715        Adolfsson Kajsa             96   14 Vimmerby OK                     11:09:00 
    54   970329        Lundqvist Elin              97   14 Nybro OK                        11:13:00 
    55   351064        Lundgren Louise             96   14 Värend GN OL                    11:17:00 
    56   971110        Granstedt Moa               97   14 IK Hakarpspojkarna              11:21:00 
    57   341083        Aronsson Elisabeth          97   14 Bredaryds SOK                   11:25:00 
    58    43725        Andersson Emelie            96   14 Hultsfreds OK                   11:29:00 
    59   963304        Härold Lovisa               96   14 Sol Tranås                      11:33:00 
    60   960920        Olejnik Petra               96   14 SOK Viljan                      11:37:00 
    61   249616        Wiberg Tove                 97   20 Mullsjö SOK                     11:41:00 
    62   970197        Golsäter Linnéa             97   14 Eksjö SOK                       11:45:00 
    63   970903        Lindström Hanna             97   20 OK Tranan                       11:49:00 
    64   204641        Lind Sally                  96   14 Västerviks OK                   11:53:00 
    65   409702        Andersson Linnéa            96   14 Bredaryds SOK                   11:57:00 
    66   970401        Önsten Annie                97   14 IK Vista                        12:01:00 
    67    17877        Håkansson Stina             96   14 OK Gränsen                      12:05:00 
    68   960102        Andersson Eirin             96   14 Vimmerby OK                     12:09:00 
    69    24755        Almqvist-Haas Hedwig        96   14 Nybro OK                        12:13:00 
    70   231115        Holmberg Emma               97   14 Jönköpings OK                   12:17:00 
    71   970703        Gustafsson Gabriella        97   14 IK Hakarpspojkarna              12:21:00 
    72   351102        Svensson Julia              96   14 Bredaryds SOK                   12:25:00 



D12  (18)   2530 m            Startplats 2               

    18   335071        Gustavsson Elina                 14 Gamleby OK                      10:44:00 
    15   342674        Karlsson Matilda            99   14 Bredaryds SOK                   10:48:00 
    16   256636        Johansson Vilma             98   14 OK Stigen                       10:52:00 
    17   234593        Maxson Agnes                98   14 OK Bävern                       10:56:00 
     1    44910        Svensson Finndahl Alice     99   14 IK Hakarpspojkarna              11:00:00 
     2    29407        Svensson Hilda              98   14 Nässjö OK                       11:04:00 
     3   207501        Jakobsson Jenny             99   14 Gamleby OK                      11:08:00 
     4   980715        Envall Ebba                 98   14 IK Hakarpspojkarna              11:12:00 
     5   249593        Skalberg Amelia             98   14 Bredaryds SOK                   11:16:00 
     6   980320        Bergander Gabriella         98   14 Eksjö SOK                       11:20:00 
     7    19947        Posch Elin                  98   14 Sol Tranås                      11:24:00 
     8   980820        Granstedt Elin              98   14 IK Hakarpspojkarna              11:28:00 
     9    30810        Fritzell Malin              98   20 Mullsjö SOK                     11:32:00 
    10   256665        Elmblad Klara               98   14 OK Stigen                       11:36:00 
    11   980213        Björnlinger Sophia          98   14 IK Vista                        11:40:00 
    12   430172        J-Sundblad Fanny            99   14 Eksjö SOK                       11:44:00 
    13   231292        Olausson Wilma              99   14 Målilla OK                      11:48:00 
    14    10692        Åkesson Emma                98   14 IK Hakarpspojkarna              11:52:00 



D10  (8)    2170 m            Startplats 2               

  1073   231361        Maxson Alma                 01   14 OK Bävern                       10:56:00 
  1007   214336        Arvidsson Julia             00   14 Vimmerby OK                     11:00:00 
  1008   342078        Lundgren Alicia             01   14 Värend GN OL                    11:04:00 
  1009   680329        Envall Isa                  00   14 IK Hakarpspojkarna              11:08:00 
  1010   408683        Evertsson Alma              01   14 Lessebo OK                      11:12:00 
  1011   352421        Nord Lovisa                 00   14 Sol Tranås                      11:16:00 
  1012   507000        Svensson Elin               00   14 OK Älme                         11:20:00 
  1013   900718        Granstedt Sara              00   14 IK Hakarpspojkarna              11:24:00 



U4  (2)     3470 m            Startplats 2   Start: 11:0 

  1014   246080        Gunnarsson Erik             94   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1015    27723        Lilja Erik                  97   14 OK Stigen                       11:00:00 



U3  (3)     2600 m            Startplats 2   Start: 11:0 

  1016   247587        Eliasson Hanna              98   14 Tenhults SOK                    11:00:00 
  1017   246046        Wärnsberg Carl              99   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1018   343085        Olofsson Hanna              97   14 Värend GN OL                    11:00:00 



U2  (13)    2330 m            Startplats 2   Start: 11:0 

  1019    27984        Liew Marika                 98   14 Tenhults SOK                    11:00:00 
  1020   344507        Granath Erik                01   14 IF Hallby SOK                   11:00:00 
  1021   344513        Granath Emil                03   14 IF Hallby SOK                   11:00:00 
  1022   981221        Härold Gustaf               98   14 Sol Tranås                      11:00:00 
  1023   422495        Skalberg Linnea             01   14 Bredaryds SOK                   11:00:00 
  1024   246024        Bergander Wilma             01   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1025   306749        Edvardsson Ida              02   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1026   344422        Wärnsberg Gustav            02   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1027   344411        Djurstedt Hugo              01   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1028                 Jakobsson Hugo              01   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1029   428923        Alsiö Moa                   01   20 Falköpings AIK OK               11:00:00 
  1030   330986        Månsson Edvin               02   14 Växjö OK                        11:00:00 
  1031   246194        Rangert Julia               01   14 IK Hakarpspojkarna              11:00:00 



U1  (14)    2010 m            Startplats 2   Start: 11:0 

  1032   245849        Lindman Ebba                01   14 Nässjö OK                       11:00:00 
  1033    28138        Nilsson Malte               03   14 IK Vista                        11:00:00 
  1034    25556        Holmqvist Wilmer            02    6 IFK Göteborg                    11:00:00 
  1035   906001        Leo Saga                    01   14 Bredaryds SOK                   11:00:00 
  1036                 Hedin Carl                  01   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1037   341565        Hedin Olof                  02   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1038   344454        Djurstedt Agnes             03   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1039   423244        Hertin Eira                 03   14 Västerviks OK                   11:00:00 
  1040   423242        Lindeberg Elsa              02   14 Västerviks OK                   11:00:00 
  1041   256689        Elmblad Axel                02   14 OK Stigen                       11:00:00 
  1042    18611        Granstedt Emmy              04   14 IK Hakarpspojkarna              11:00:00 
  1043   440484        Mikkelsen Jacob                     Horsens OK                      11:00:00 
  1044                 Andersson Ella                   14 IK Hakarpspojkarna              11:00:00 
  1102   404055        Johansson Rasmus            03   14 OK Stigen                       11:00:00 



INSKOLNING  2010 m            Startplats 2   Start: 11:0 

  1045                 Holmqvist Ebbe              04    6 IFK Göteborg                    11:00:00 
  1046   343924        Rosjö Ida                   04   14 Jönköpings OK                   11:00:00 
  1047   439378        Ling Emma                   02   14 Jönköpings OK                   11:00:00 
  1048   439379        Ling Erik                   03   14 Jönköpings OK                   11:00:00 
  1049    41616        Jakobsson Tove              04   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1050   439472        Alsiö Hanna                 04   20 Falköpings AIK OK               11:00:00 
  1051   347157        Johansson Mikaela           04   14 Västerviks OK                   11:00:00 
  1052   214320        Lang Johan                  02   14 Västerviks OK                   11:00:00 
  1075   435253        Maxson Melker               04   14 OK Bävern                       11:00:00 



Öppen 1  (1 2330 m            Startplats 2   Start: 11:0 

  1053   436058        Ling Ayan                   75   14 Jönköpings OK                   11:00:00 



Öppen 2  (2 2600 m            Startplats 2   Start: 11:0 

  1076  3446773        Maxson Kjell                67   14 OK Bävern                       11:00:00 
  1077                 Maxson Johanna              69   14 OK Bävern                       11:00:00 



Öppen 4  (1 3470 m            Startplats 2   Start: 11:0 

  1054    28128        Björnlinger Kirsten         68   14 IK Vista                        11:00:00 



Öppen 5  (3 3930 m            Startplats 2   Start: 11:0 

  1055   349855        Eliasson Jan                63   14 Tenhults SOK                    11:00:00 
  1057   246002        Gunnarsson Staffan          57   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1058   303308        Lazinskas Lukas                     OK Medeina                      11:00:00 



Öppen 6  (3 5610 m            Startplats 1   Start: 11:0 

  1056    17862        Rosjö Carin                 71   14 Jönköpings OK                   11:00:00 
  1059   244129        Andersson Linnéa            93   14 IK Vista                        11:00:00 
  1060   256642        Elmblad Micael              65   14 OK Stigen                       11:00:00 



Öppen 7  (2 3090 m            Startplats 1   Start: 11:0 

  1061    19709        Johansson Christer          67   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1062   343129        Alsiö Åsa                   65   20 Falköpings AIK OK               11:00:00 



Öppen 8  (2 5090 m            Startplats 1   Start: 11:0 

  1063    19710        N-Djurstedt Stefan          69   14 Eksjö SOK                       11:00:00 
  1064   423242        Jannsen Bengt               70   14 Västerviks OK                   11:00:00