Startlista       Kval till Lag-SM                                Råslätts IP

M 100m

torsdag       13:20

        1  Hamza Kamaara              90  GoIF Tjalve

       19  John Sallergård               89  Hakarpspojkarna

       37  Erik Östergren                93  IK Sisu

       55  Jonas Mårtensson            88  IFK Växjö

       73  Fredrik Viland                    Alingsås IF

       91  Jim Christensson             89  Mölndals AIK

M 200m

torsdag       14:15

        2  Jonathan Haag                91  GoIF Tjalve

       20  Daniel Rogemark            89  Hakarpspojkarna

       38  Rickard Lundqvist           87  IK Sisu

       56  Erik Karlsson                 87  IFK Växjö

       74                                      Alingsås IF

       92  Tobias Block                 93  Mölndals AIK

M 400m

torsdag       16:15

        3  Joni Jaako                     86  GoIF Tjalve

       21  Daniel Rogemark            89  Hakarpspojkarna

       39  Erik Ederwall                 87  IK Sisu

       57  Niclas Åkerström            88  IFK Växjö

       75  Rickard Gunnarsson         91  Alingsås IF

       93                                      Mölndals AIK

M 800m

torsdag       14:45

        4  Joni Jaako                     86  GoIF Tjalve

       22  Niklas Hansson              79  Hakarpspojkarna

       40  Stefan Johansson            80  IK Sisu

       58  Jonas Hultgren               84  IFK Växjö

       76  Karl Borgö                    80  Alingsås IF

       94  Axel Andersson              92  Mölndals AIK

M 1500m

torsdag       16:40

        5  Erik Johansson               91  GoIF Tjalve

       23  Linus Davidsson             82  Hakarpspojkarna

       41  Martin Lundqvist            90  IK Sisu

       59  Fredrik Johansson           86  IFK Växjö

       77  Karl Borgö                    80  Alingsås IF

       95  Alexis Mutabazi              90  Mölndals AIK

M 5000m

torsdag       15:45

        6  Markus Grönroos            79  GoIF Tjalve

       24  Henrik Jansson               84  Hakarpspojkarna

       42  Andreas Lundqvist          79  IK Sisu

       60  Efraim Jovlunden            91  IFK Växjö

       78  Robert Schelin                78  Alingsås IF

       96  Magnus Larsson             90  Mölndals AIK

M Häck 110m

torsdag       15:10

        7  Fabian Rosenquist           91  GoIF Tjalve

       25  Tommy Fors                  90  Hakarpspojkarna

       43  Mikael Johansson            82  IK Sisu

       61  Odd Wiking                  86  IFK Växjö

       79                                      Alingsås IF

       97  Lucas Persson                93  Mölndals AIK

M Häck 400m

torsdag       13:10

        8  Sebastian Thapper           88  GoIF Tjalve

       26  Andreas Nyberg             87  Hakarpspojkarna

       44  Hannes Assarsson           91  IK Sisu

       62  Niclas Åkerström            88  IFK Växjö

       80                                      Alingsås IF

       98  Lucas Persson                93  Mölndals AIK

M 3000m hinder

torsdag       13:40

        9  Elias Arshi                    89  GoIF Tjalve

       27  Rickard Emilsson            89  Hakarpspojkarna

       45  Martin Lundqvist            90  IK Sisu

       63  Tawakal Abdikadid          90  IFK Växjö

       81  Gary Larsson                 72  Alingsås IF

       99  Anders Johansson           81  Mölndals AIK

M Höjd

torsdag       13:20

       10  Jesper Sandberg              85  GoIF Tjalve

       28  Sebastian Andersson        93  Hakarpspojkarna

       46  Yuan Zhong-Wu             91  IK Sisu

       64  Emil Svensson               88  IFK Växjö

       82  Oskar Karlsson               83  Alingsås IF

     100  Axel Bonevik                 92  Mölndals AIK

M Stav

torsdag       13:00

       11  Krister Hultberg              70  GoIF Tjalve

       29  Johan Rogö                   80  Hakarpspojkarna

       47  Simon Assarsson            91  IK Sisu

       65                                       IFK Växjö

       83  Gustav Andhill               79  Alingsås IF

     101  Magnus Andersson          91  Mölndals AIK

M Längd

torsdag       14:00

       12  Fabian Rosenquist           91  GoIF Tjalve

       30  Johan Damgren              86  Hakarpspojkarna

       48  Tobias Lundqvist            80  IK Sisu

       66  Daniel Lennartsson          88  IFK Växjö

       84  Moteba Mohammed         90  Alingsås IF

     102                                      Mölndals AIK

M Tresteg

torsdag       16:00

       13  Per Klofsten                  74  GoIF Tjalve

       31  Johan Damgren              86  Hakarpspojkarna

       49  Peter Fredriksson            83  IK Sisu

       67  Daniel Lennartsson          88  IFK Växjö

       85  Moteba Mohammed         90  Alingsås IF

     103  Anton Belfrage               91  Mölndals AIK

M Kula

torsdag       15:45

       14  Isak Burén                    84  GoIF Tjalve

       32  José Talamantes              80  Hakarpspojkarna

       50  Peter Fritz                     74  IK Sisu

       68  Oskar Ivarsson               91  IFK Växjö

       86  Alexander Messer           91  Alingsås IF

     104  Magnus Lohse               84  Mölndals AIK

M Diskus

torsdag       14:20

       15  Sami Luttinen                 91  GoIF Tjalve

       33  Johan Rogö                   80  Hakarpspojkarna

       51  Mikael Johansson            82  IK Sisu

       69  Kristian Pettersson           70  IFK Växjö

       87  Alexander Messer           91  Alingsås IF

     105  Christan Ehrenborg          83  Mölndals AIK

M Spjut

torsdag       15:30

       16  Jesper Sandberg              85  GoIF Tjalve

       34  Tommy Gårdman            68  Hakarpspojkarna

       52  Tobias Lundqvist            80  IK Sisu

       70  Andreas Wulff               80  IFK Växjö

       88  Rickard Karlsson             93  Alingsås IF

     106  Jonas Lohse                  87  Mölndals AIK

M Slägga

torsdag       13:00

       17  Mikael Leindahl              65  GoIF Tjalve

       35  Martin Rogemark            89  Hakarpspojkarna

       53  Christian Hermansson       80  IK Sisu

       71  Daniel Nyman                87  IFK Växjö

       89  Thomas Edvinsson          77  Alingsås IF

     107  Magnus Lohse               84  Mölndals AIK

M 4 x 100m

torsdag       17:00

       18  GOIF Tjalve                      GoIF Tjalve

       36  IK Hakarpspojkarna             Hakarpspojkarna

       54  IK Sisu                            IK Sisu

       72  IFK Växjö                        IFK Växjö

       90  Alingsås IF                       Alingsås IF

     108  Mölndals AIK                    Mölndals AIK

K 100m

torsdag       13:30

     109  Johanna Carlsson            94  IFK Helsingborg

     127  Kim McCabe                 90  IFK Lund

     145  Ulrika Nyhlén                93  Mölndals AIK

     163  Olivia Danell                 93  Hakarpspojkarna

     181  Petra Larsson                 90  Gefle IF

     199  Anna Jönsson                90  Eslövs AI

K 200m

torsdag       14:25

     110  Elin Backman                 88  IFK Helsingborg

     128  Sandra Jönsson              91  IFK Lund

     146  Erika Brandt                  92  Mölndals AIK

     164  Rebecca Moyo               91  Hakarpspojkarna

     182  Petra Larsson                 90  Gefle IF

     200  Sofie Beckvall                91  Eslövs AI

K 400m

torsdag       16:10

     111  Elin Backman                 88  IFK Helsingborg

     129  Hanna Kober                 94  IFK Lund

     147  Felicia Palmqvist             91  Mölndals AIK

     165  Rebecca Moyo               91  Hakarpspojkarna

     183  Madelene Nilsson            93  Gefle IF

     201  Johanna Enqvist              91  Eslövs AI

K 800m

torsdag       14:35

     112  Isabell Norstedt              95  IFK Helsingborg

     130  Elin Andersson               90  IFK Lund

     148                                      Mölndals AIK

     166  Frida Simfors                 91  Hakarpspojkarna

     184  Elin Pöllä                      91  Gefle IF

     202  Johanna Enqvist              91  Eslövs AI

K 1500m

torsdag       16:30

     113  Anneli Gabriel                90  IFK Helsingborg

     131  Elin Andersson               90  IFK Lund

     149                                      Mölndals AIK

     167  Maria Larsson                82  Hakarpspojkarna

     185  Tove Wettergren             90  Gefle IF

     203  Anna Ringdahl               93  Eslövs AI

K 5000m

torsdag       15:20

     114  Charlotta Utbult              91  IFK Helsingborg

     132  Bodil Englund                86  IFK Lund

     150                                      Mölndals AIK

     168  Hanna Gunnevik             93  Hakarpspojkarna

     186  Linda Segerlind              74  Gefle IF

     204  Anna Svensson              87  Eslövs AI

K Häck 100m

torsdag       15:00

     115  Hanna Malm                  94  IFK Helsingborg

     133  Cecilia Neuman              94  IFK Lund

     151                                      Mölndals AIK

     169  Stina Jönsson                 94  Hakarpspojkarna

     187  Elin Martinsson              88  Gefle IF

     205  Jessica Hermansson         88  Eslövs AI

K Häck 400m

torsdag       13:00

     116  Gabriella Levi                91  IFK Helsingborg

     134  Frida McCabe                92  IFK Lund

     152  Clara Von Corswant         93  Mölndals AIK

     170  Ellen Wikström               93  Hakarpspojkarna

     188  Sofie Erenlöf                 89  Gefle IF

     206  Sofie Beckvall                91  Eslövs AI

K Hinder 1500m

torsdag       14:00

     117  Viktoria Norstedt            91  IFK Helsingborg

     135  Linda Pernevall               91  IFK Lund

     153                                      Mölndals AIK

     171  Jessica Brandt                93  Hakarpspojkarna

     189  Nina Gudmundsson         75  Gefle IF

     207  Frida Jönsson                87  Eslövs AI

K Höjd

torsdag       15:30

     118  Emilia Bengtsson            89  IFK Helsingborg

     136  Sara Johansson               94  IFK Lund

     154  Ebba Jungmark               87  Mölndals AIK

     172  Matilda Nilsson              93  Hakarpspojkarna

     190  Caroline Andersson         93  Gefle IF

     208  Hanna Ringdahl              95  Eslövs AI

K Stav

torsdag       15:00

     119                                      IFK Helsingborg

     137  Malin Rosenberg             84  IFK Lund

     155  Frida Engström               90  Mölndals AIK

     173  Rebecca Henrysson          96  Hakarpspojkarna

     191  Anna Juggas Öberg         91  Gefle IF

     209  Josefine Roth                 93  Eslövs AI

K Längd

torsdag       15:10

     120  Johanna Carlsson            94  IFK Helsingborg

     138  Ellen Björklund              90  IFK Lund

     156  Linda Berntsson              87  Mölndals AIK

     174  Elin Johansson               87  Hakarpspojkarna

     192  Angelica Ström               81  Gefle IF

     210  Matilda Nilsson              91  Eslövs AI

K Tresteg

torsdag       13:10

     121  Linnea Backman             92  IFK Helsingborg

     139  Ellen Björklund              90  IFK Lund

     157  Sara Brankell                 81  Mölndals AIK

     175  Elin Johansson               87  Hakarpspojkarna

     193  Angelica Ström               81  Gefle IF

     211  Lilly Andersson              96  Eslövs AI

K Kula

torsdag       15:45

     122  Cajsa Olsson                 92  IFK Helsingborg

     140  Vala Flosadottir              78  IFK Lund

     158  Terese Christensson         89  Mölndals AIK

     176  Linda Sonestedt              80  Hakarpspojkarna

     194  Annika Petterson             79  Gefle IF

     212  Frida Johansson              93  Eslövs AI

K Diskus

torsdag       14:20

     123  Karin Olsson                 75  IFK Helsingborg

     141  Vala Flosadottir              78  IFK Lund

     159  Rebecka Holmqvist          89  Mölndals AIK

     177  Anna Ek                       73  Hakarpspojkarna

     195  Matilda Åström              95  Gefle IF

     213  Katja Axelsson               92  Eslövs AI

K Spjut

torsdag       15:30

     124  Anna Olsson                 95  IFK Helsingborg

     142  Rebecca Jeppsson            91  IFK Lund

     160  Angelica Roos                89  Mölndals AIK

     178  Eleanor Knowles Rogö      81  Hakarpspojkarna

     196  Annika Petterson             79  Gefle IF

     214  Katja Axelsson               92  Eslövs AI

K Slägga

torsdag       13:00

     125  Anna Olsson                 95  IFK Helsingborg

     143  Kyllan Quick                 70  IFK Lund

     161  Terese Christensson         89  Mölndals AIK

     179  Anna Ek                       73  Hakarpspojkarna

     197  Madelene Fahlstedt          83  Gefle IF

     215  Marion Axelsson            92  Eslövs AI

 

K 4 x 100m

torsdag       16:50

     126  IFK Helsingborg                 IFK Helsingborg

     144  IFK Lund                         IFK Lund

     162  Mölndals AIK                    Mölndals AIK

     180  IK Hakarpspojkarna             Hakarpspojkarna

     198  Gefle IF                           Gefle IF

     216  Eslövs AI                         Eslövs AI